en ENGLISH
eISSN: 2719-3209
ISSN: 0023-2157
Klinika Oczna / Acta Ophthalmologica Polonica
Bieżący numer Archiwum Filmy Artykuły w druku O czasopiśmie Suplementy Rada naukowa Bazy indeksacyjne Prenumerata Kontakt Zasady publikacji prac Standardy etyczne i procedury
4/2020
vol. 122
 
Poleć ten artykuł:
Udostępnij:
więcej
 
 
streszczenie artykułu:
Varia

Kronika nr 23

Danuta Karczewicz
1

1.
II Katedra i Klinika Okulistyki, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
KLINIKA OCZNA 2020, 122, 4: 179–183
Data publikacji online: 2020/12/18
Pełna treść artykułu
Pobierz cytowanie
ENW
EndNote
BIB
JabRef, Mendeley
RIS
Papers, Reference Manager, RefWorks, Zotero
AMA
APA
Chicago
Harvard
MLA
Vancouver
 
Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia.
Albert Camus

Przeminęła wiosna, lato, kończy się jesień, a my ciągle w pandemii. Nikt nie spodziewał się tak dużego zagrożenia globalną epidemią. Nie możemy się spotykać na konferencjach, zjazdach, spotkaniach towarzyskich. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku COVID-19 zostanie pokonany.
11 września 2020 r. odbyła się konferencja naukowa on-line „Przypadki Kliniczne w Okulistyce 2020”, której organizatorami były Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21” i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Celem konferencji była wymiana doświadczeń w zakresie właściwego diagnozowania trudnych okulistycznych przypadków klinicznych. Zaprezentowano 31 prac, których autorami byli okuliści z Ameryki Północnej, Azji i Europy. Konferencję otworzył wykład „The sad story of the man of Katyń”, który wygłosił dr Edward De Sutter z Belgii. W pierwszej sesji pod kierunkiem prof. Ningli Wanga swoje prace zaprezentowali prelegenci z Chin, m.in. z Beijing Tongren Eye Center. Druga sesja obejmowała przypadki kliniczne z Filipin. Moderatorem sesji był dr Perfecto Cagampang. Podczas trzeciej sesji moderatorem i prelegentem 6 prac był prof. Stephen Schwartz z Bascom Palmer Eye Institute w USA. Na kolejnej sesji prezentowano przypadki kliniczne z Izraela. Moderatorami tej sesji byli prof. Yair Morad i dr Eran Pras. W piątej sesji pod kierunkiem dr. Andria Korola z Ukrainy i prof. Redy Żemaitiene z Litwy zostały zaprezentowane prace z Ukrainy i Litwy. W ostatniej sesji przedstawiono przypadki z Polski. Moderatorem tej sesji był prof. Andrzej Grzybowski.
12 września 2020 r. Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21” wraz z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zorganizowała konferencję naukową on-line „Prezbiopia 2020”. Konferencja była podzielona na trzy sesje: Polskiego Klubu Presbiopia 21, Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Refrakcyjnej oraz sesję, na której zaprezentowano antyprezbiopijne soczewki wewnątrzgałkowe.
Na pierwszej sesji przedstawiono najnowsze rozwiązania w zakresie korekcji prezbiopii. Tematyka dotyczyła nowych standardów w precyzji badania i doborze soczewek progresywnych, zalet stosowania multifokalnych soczewek kontaktowych oraz refrakcyjnej wymiany soczewki. Moderatorami tej sesji byli dr n. med. Maria...


Pełna treść artykułu...
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe